Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Miejskie Przedszkole Nr 5 w Puławach otrzymało wsparcie finansowe na zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Realizacja projektu jest możliwa dzięki wkładowi własnemu Urzędu Miasta Puławy 20% kosztów realizacji. Mamy nadzieję, że zakup nowości wydawniczych przyczyni się do realizacji celów kształcenia w zakresie edukacji czytelniczej oraz będzie wpływać na rozwój zainteresowań czytelniczych i kształtowanie twórczych postaw przedszkolaków.

 

0x0.jpg

Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice!

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, od 1 września 2022 roku w naszym przedszkolu zorganizowany został "Pałacowy Kącik Wędrującej Książki". Akcja ta ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród naszych dzieci i ich rodziców. Kącik utworzony  został na dolnym holu przedszkola (przy luksferach). Każdy będzie mógł podejść do kącika i sprawdzić, czy znajduje się tam bajka czy opowiadanie warte przeczytania. Lekturę, po zgłoszeniu nauczycielowi można zabrać ze sobą do domu, a po przeczytaniu odnieść z powrotem do kącika. Jeśli w waszej domowej biblioteczce znajdują się książki zarówno dla dzieci jak i dorosłych,  z których już się nie korzysta, można je przynieść do przedszkola i zostawić na półce w kąciku wymiany.  Mamy nadzieję, że wymiana książek sprawi Wam wiele radości i przyjemności oraz nauczy odpowiedzialności za wypożyczoną książkę. Prosimy liczyć się z ewentualnością, w której przyniesiona książka może nie wrócić do właściciela.

Zasady korzystania z Pałacowego Kącika Wędrującej Książek:

  • Przedszkolny punkt książek przeznaczony jest dla dzieci, rodziców, dziadków, opiekunów- wszystkich, którzy lubią czytać i chcą dzielić się książkami z innymi.
  • Wymiana w kąciku odbywać się będzie na zasadzie zgłoszenia nauczycielowi wypożyczenie książki, która wpadła w oko dziecku i nie tylko dziecku.
  • Książkę  po przeczytaniu należy przekazać nauczycielce grupy.
  • Po przeczytaniu przynosimy książkę z powrotem i wymieniamy na kolejną.
  • Dbamy o ład i porządek w punkcie wypożyczania książek.
  • Książki zabrane do domu szanujemy.
Powrót na początek strony